Історія / Historia

„100 ważnych postaci Ukrainy”

„100 ważnych postaci Ukrainy”
„100 ważnych postaci Ukrainy”

Znajomość Twojej historii pomoże Ci zrozumieć, kim jesteśmy i dlaczego staliśmy się tacy, jacy jesteśmy. Ta wiedza daje darmowe lekcje, każe nie powtarzać błędów, które popełniliśmy więcej niż raz...

Książka „100 ważnych postaci Ukrainy” pokazuje, że nie tylko walka o wolność i państwowość zdeterminowały bieg historii krajów. Ukraina dała światu wielu utalentowanych ludzi - fizyków, myślicieli, architektów, mikrobiologów, pisarzy, wielu czytelników odkryje tu dla siebie nowe nazwiska lub dowie się więcej o tych, o których już słyszeli.

Nasze publikacja jest wyjątkowa, nie pretenduje do opowieści o wszystkich wybitnych Ukraińcach – władcach i poetach, żołnierzach i aktorach, politykach i naukowcach – tych, którzy na przestrzeni wieków gloryfikowali nasz kraj, budowali podwaliny państwowości, stworzyli język, kultury i nauki Ukrainy. To jest nieuchwytna rzecz, która czyni z nas wszystkich obywateli naszego własnego kraju. Mamy tylko niewielką liczbę osób, które zasługują na pamięć naszego narodu, ponieważ każdy z nich pozostawił niezapomniany ślad w historii Ukrainy.

Dostępność: brak towaru

Cena:

48,00 zł

„Drogi, które nas wybierają. Księga wspomnień”

„Drogi, które nas wybierają. Księga wspomnień”
„Drogi, które nas wybierają. Księga wspomnień”

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

38,00 zł

szt.

„Dziki Zachód Europy Wschodniej” PAWŁO KAZARIN

„Dziki Zachód Europy Wschodniej” PAWŁO KAZARIN
„Dziki Zachód Europy Wschodniej” PAWŁO KAZARIN

Co to za książka „Dziki Zachód Europy Wschodniej” Pawła Kazarina

„Dziki Zachód Europy Wschodniej” to notatki z podróży osoby, która opuściła swój dom, aby pozostać w domu. Autorska chronologia współczesnej historii Ukrainy. To próba podsumowania wszystkiego, co nas zmieniło i tego, co pozostało niezmienione. Wojna pogrążyła Ukrainę w debacie na swój temat. Próbujemy ustalić, gdzie kończą się „oni”, a zaczyna „my”. Dowiadujemy się, czy da się oszukać logikę historyczną i kogo postawić na piedestał. „Dziki Zachód Europy Wschodniej” to próba usystematyzowania wszystkiego, o co się spieramy i w czym udało nam się dojść do porozumienia.

Ta książka zrodziła się z okupacji i wojny. I dlatego nie będzie miała kontynuacji. Przynajmniej na to liczy autor.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

55,00 zł

szt.

„Esej o historii Ukrainy. Formacja narodu nowożytnego XIX-XX wieku” JAROSŁAW HRYTSAK

„Esej o historii Ukrainy. Formacja narodu nowożytnego XIX-XX wieku” JAROSŁAW HRYTSAK
„Esej o historii Ukrainy. Formacja narodu nowożytnego XIX-XX wieku” JAROSŁAW HRYTSAK

Co to jest książka „Zarys historii Ukrainy. Kształtowanie się narodu nowożytnego XIX-XX wieku” Jarosława Hrycaka

Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 1996 roku. Można ją też nazwać pierwszą popularną historią Ukrainy, którą zdaniem autora można „czytać bez bromu” i która potwierdza fundamentalną normalność historii Ukrainy. W nowym wydaniu poprawiono część nieścisłości i błędów poprzednich wydań, a także dodano nowe rozdziały, w szczególności rozdział poświęcony ostatnim dwudziestoleciom niepodległej Ukrainy, aż do czasu rewolucji 2013 r.- Rok 2014, wojna z Rosją i tygodnie przedwyborcze 2019.
< br />„Historię, którą trzyma w rękach drogi czytelniku, można nazwać „historią bez bromu”. Jej podstawową tezą jest stwierdzenie zasadniczej normalności historii Ukrainy, ale to nie znaczy że ma na celu zastąpienie gorzkiego narkotyku słodkim. Ukraina była i pozostaje dotknięta poważnymi chorobami. Normalność historii Ukrainy polega na tym, że wszystkie te choroby nie są śmiertelne, są raczej chorobami rozwoju organizmu narodowego.”
— Jarosław Hrycak


Dostępność: brak towaru

Cena:

100,00 zł

„Etniczna historia starożytnej Ukrainy” SERHIJ NAŁYWAIKO

„Etniczna historia starożytnej Ukrainy” SERHIJ NAŁYWAIKO
„Etniczna historia starożytnej Ukrainy” SERHIJ NAŁYWAIKO

O czym jest książka „Etniczna historia starożytnej Ukrainy” Siergieja Naliwajki?


Książka „Etniczna historia starożytnej Ukrainy” jest pierwszą we współczesnej nauce historycznej próbą przedstawienia kompleksowy, popularno-naukowy pogląd na narodową historię etniczną. Jej autor – specjalista historyk-badacz – w oparciu o naukową metodologię studiów ukraińskich oraz szeroki wachlarz materiału źródłowego, uwzględniając najnowsze osiągnięcia myśli historycznej i językoznawstwa porównawczego, maluje jasny, ciekawy i wyważony naukowo obraz naszej starożytnej historii. historii.
Napisana prosto, a jednocześnie naukowo, skonstruowana na zasadzie podręcznika, książka przeznaczona jest dla jak najszerszego grona czytelników – uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców, naukowców, a także wszystkich, którym zależy na Historia Ukrainy. Książka zawiera słownik objaśniający najnowszych etymologii wielu starożytnych imion i imion ukraińskich.

Dostępność: brak towaru

Cena:

65,00 zł

„Hiroszima” JOHN HERSY

„Hiroszima” JOHN HERSY
„Hiroszima” JOHN HERSY

O czym jest książka „Hiroshima” autora Johna Herseya
„Hiroshima” to klasyka reportażu artystycznego i wzór amerykańskiego dziennikarstwa XX wieku.

W sierpniu 6 września 1945 r. po raz pierwszy w historii ludzkości użyto broni nuklearnej: amerykański bombowiec zrzucił bombę atomową na japońskie miasto Hiroszima. Zginęło ponad 100 000 osób, setki tysięcy zostało rannych i cierpiało na chorobę popromienną. Rok później magazyn The New Yorker poświęcił osobny numer reportażowi Johna Herseya, który odnotował, co stało się z sześcioma Japończykami, którzy przeżyli w trakcie i po eksplozji, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę z niszczycielskiej mocy tej broni i powinniśmy wszyscy o tym pomyślą do jakich straszliwych konsekwencji prowadzi jego używanie” – zauważono w komentarzu redakcyjnym „The New Yorkera”. Był to pierwszy i jedyny przypadek w całej historii pisma, kiedy cały numer został poświęcony materiałom jednego autora. W 1985 roku Hersey napisał nowy tekst, który stał się piątym rozdziałem książki: szczegółowo opowiedział, jak potoczyły się losy sześciu głównych bohaterów książki. Jonah Hersey uznawany jest za najlepszą książkę amerykańskiego dziennikarstwa XX wieku . Publikacja przyda się każdemu, kto interesuje się historią świata, polityką i reportażem.

kiedy to cały numer został poświęcony materiałom jednego autora.

Publikacja odniosła ogromny sukces i wkrótce ukazała się jako osobne wydanie. W 1985 roku Hersey napisał nowy tekst, który stał się piątym rozdziałem książki: szczegółowo opowiedział, jak potoczyły się losy sześciu głównych bohaterów książki. Jonah Hersey uznawany jest za najlepszą książkę amerykańskiego dziennikarstwa XX wieku . Publikacja przyda się każdemu, kto interesuje się historią świata, polityką i reportażem.

kiedy to cały numer został poświęcony materiałom jednego autora.

Publikacja odniosła ogromny sukces i wkrótce ukazała się jako osobne wydanie. W 1985 roku Hersey napisał nowy tekst, który stał się piątym rozdziałem książki: szczegółowo opowiedział, jak potoczyły się losy sześciu głównych bohaterów książki. Jonah Hersey uznawany jest za najlepszą książkę amerykańskiego dziennikarstwa XX wieku . Publikacja przyda się każdemu, kto interesuje się historią świata, polityką i reportażem.DLACZEGO WARTO KUPIĆ KSIĄŻKĘ „HIROSHIMA”
„Hiroshima” Johna Herseya uznawana jest za najlepszą książkę amerykańskiego dziennikarstwa XX wieku. Publikacja przyda się każdemu, kto interesuje się historią świata, polityką i reportażem.DLACZEGO WARTO KUPIĆ KSIĄŻKĘ „HIROSHIMA”
„Hiroshima” Johna Herseya uznawana jest za najlepszą książkę amerykańskiego dziennikarstwa XX wieku. Publikacja przyda się każdemu, kto interesuje się historią świata, polityką i reportażem.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

60,00 zł

szt.

„Historia Ukrainy od dziadka Swyryda. Zarezerwuj jedną”

„Historia Ukrainy od dziadka Swyryda. Zarezerwuj jedną”
„Historia Ukrainy od dziadka Swyryda. Zarezerwuj jedną”

O czym jest książka „Historia Ukrainy od dziadka Swyryda”. Pierwsza książka” autora Did Swyryda
Pierwszy tom dowcipnej i pouczającej historii Ukrainy od pierwszych ludzi do Jarosława Mądrego.

TEMAT KSIĄŻKI
Historia .

OPIS KSIĄŻKI „HISTORIA UKRAINY OD DZIADKA ŚWIRYDA. KSIĘGA PIERWSZA"
Nauka historii jest niezwykle łatwa i ciekawa! Czytając, jak prymitywne archantropy dotarły do ​​Karpat, jakiego szoku kulturowego doświadczyli neandertalczycy, którzy w kijowskich tabloidach pisali o księciu Igorze, nie poczujesz, że pamiętasz wiele faktów i szczegółów historycznych.

KOGO HISTORIA BĘDZIE BĄDŹ PRZYDATNA UKRAINA OD DZIADKA SVIRYDA. KSIĄŻKA PIERWSZA”?
Dzięki tej książce dzieci w wieku szkolnym z łatwością poznają ważne wydarzenia historyczne, a dorośli znajdą mało znane ciekawe informacje i będą się śmiać.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ TĘ KSIĄŻKĘ?
To dzieło urzeknie młodych i dorosłych czytelników humorem, żywymi opisami, a jednocześnie dokładną chronologią.

O AUTORZE
Did Svyrid (Svyrid Opanasovych) to pseudonim ukraińskiego blogera, pisarza i dyplomaty Iwana Dovganycha. Znany jest z publikacji analitycznych na portalach społecznościowych w humorystycznym stylu.

RECENZJE O KSIĄŻCE
"Aby wypełnić luki i podnieść ducha walki Ukraińców". — Dmytro Gomon, dziennikarz „Espresso”. — „Przyjaciel czytelnika”.
CYTATY Z KSIĄŻEK
O greckiej kolonizacji Morza Czarnego

„Scytowie, spojrzawszy ze zdziwieniem na greckich imigrantów, też nie mogli powstrzymać uśmiechu. Bo zabawniejszego ubioru niż tuniki nie widzieli."
O księciu Włodzimierzu

"Jak każdy ukraiński władca, Włodzimierz nie zamierzał dotrzymać przedwyborczych obietnic, ale też opóźnić rozwój przez długi czas nie potrafił też rozwiązać problemu zatrzymując Varangian w Kijowie. Ponieważ niekulturalni Wikingowie swoim zaniedbanym wyglądem i bezczelnym zachowaniem coraz bardziej irytowali mieszkańców i gości stolicy.”

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

70,00 zł

szt.

„Księga nieuzasadnionych nadziei. 1923–1931”

„Księga nieuzasadnionych nadziei. 1923–1931”
„Księga nieuzasadnionych nadziei. 1923–1931”

Każdy zawsze pragnie spokojnego i bezpiecznego życia – zwłaszcza po katastrofalnych wstrząsach na dużą skalę. Ale w każdych warunkach człowiek musi pozostać człowiekiem... Czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że wraz z poprawą sytuacji gospodarczej rozpoczyna się kryzys władzy wśród kierownictwa politycznego partii komunistycznej i upadek nadziei wśród inteligencji. A potem wzrasta presja struktur władzy na dysydentów, co prowadzi do coraz szybszego spadku poziomu duchowego narodu...

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

45,00 zł

szt.

„Księga odwilży. 1954–1964”

„Księga odwilży. 1954–1964”
„Księga odwilży. 1954–1964”

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

48,00 zł

szt.

„Księga rozczarowań. 1946–1953”

„Księga rozczarowań. 1946–1953”
„Księga rozczarowań. 1946–1953”

Po zakończeniu wojny z faszystowskimi Niemcami ludzie zaczęli odbudowywać zrujnowany kraj i organizować spokojne życie, marzyć o szczęśliwej przyszłości i zakładać nowe rodziny. Nie mogli sobie nawet wyobrazić, że cel najwyższego kierownictwa partii jest zupełnie inny – zwycięstwo komunizmu na skalę światową! Na to, a także na wzmocnienie reżimów komunistycznych w krajach nowo powstającego „obozu społecznego”, potrzebne są znaczne środki. Przerodziło się to w nowy – powojenny – głód na wsi, nową falę represji, która dała napływ świeżej siły roboczej do Gułagu, nowe „przekształcenie” historii i losów ludzkich. Członkowie podziemia UPA, próbując przeciwstawić się „okupacji sowieckiej”, są bezlitośnie ścigani przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa państwa.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

45,00 zł

szt.

„Księga rozpaczy. 1991-2004"

„Księga rozpaczy. 1991-2004"
„Księga rozpaczy. 1991-2004"

Upadek Związku Radzieckiego otworzył drogę do odwiecznego marzenia wielu pokoleń Ukraińców. Wydawać by się mogło, że wszystko jest proste: żyć i cieszyć się niezależnym życiem... Problem jednak w tym, że u władzy pozostali ci sami ludzie, którzy kontynuowali politykę totalnego rabunku kraju. Ponadto załamał się utarty styl życia, który wcześniej wydawał się „wieczny”, rozpoczęła się intensywna konkurencja na rynku pracy, hiperinflacja i inne niespotykane dotąd zjawiska. Wszystko to powodowało niepewność w przyszłości. Ci, którzy byli niezwykle przestraszeni tymi zmianami, próbowali uciec za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. A tych, którzy pozostali, podzielono na dwie warstwy: większość starała się za wszelką cenę przetrwać, aby nie spaść na społeczne dno, mniejszość walczyła o zmiany na lepsze, choć nie zawsze skutecznie pokonując nowe przeszkody. wydawało się

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

60,00 zł

szt.

„Księga Zagłady. 1939-1945. Od wojny do wojny”

„Księga Zagłady. 1939-1945. Od wojny do wojny”
„Księga Zagłady. 1939-1945. Od wojny do wojny”

W ciągu dwudziestu lat rządów sowieckich dorosło nowe pokolenie, wychowane przez totalną propagandę, które marzyło o wyczynach militarnych „w imię świetlanej przyszłości”. Wcielając tę ​​ideę w życie, miliony Ukraińców zginęło w straszliwych męczarniach. Najpierw doszło do starcia militarnego z Japonią, potem z Polską, wreszcie z Finlandią. Jednak początkowy etap wojny z III Rzeszą nie okazał się korzystny dla ZSRR. W tym samym okresie wzrasta świadomość narodowa ukraińskich patriotów

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

45,00 zł

szt.

„Ostatni dowódca UPA. Życie i walka Wasyla Kuka”

„Ostatni dowódca UPA. Życie i walka Wasyla Kuka”
„Ostatni dowódca UPA. Życie i walka Wasyla Kuka”

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

50,00 zł

szt.

„Państwo upadłe. Instrukcje rozwikłania Rosji”

„Państwo upadłe. Instrukcje rozwikłania Rosji”
„Państwo upadłe. Instrukcje rozwikłania Rosji”

Co to jest książka „Państwo upadające. Instrukcje rozbicia Rosji” Janusza Bugajskiego
Państwo upadłe. Przewodnik po rozbiciu Rosji Janusza Bugajskiego

Próby przekształcenia Federacji Rosyjskiej w państwo narodowe, cywilne lub stabilne imperium państwo poniosło porażkę. Jego obecna struktura opiera się na kruchych fundamentach historycznych, brakuje jej jednolitej tożsamości narodowej i wykazuje ciągłą walkę między nacjonalistami, imperialistami, centralistami, liberałami i federalistami. Zakrojona na pełną skalę militarna inwazja Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku i wprowadzenie międzynarodowych sankcji gospodarczych przyspieszą rozpad państwa.

Porażkę Rosji gwarantuje niezdolność do zapewnienia wzrostu gospodarczego, ostre nierówności społeczno-gospodarcze i upadek demograficzny, pogłębienie nieporozumień między Moskwą a różnymi podmiotami jej federacji, pogłębienie wątpliwości co do instytucji władzy itp. Nasilenie represji w celu utrzymania integralności państwa zwiększy ryzyko brutalnych starć.

Chociaż Władimir Putin doszedł do władzy, aby zapobiec upadkowi Rosji, można go zapamiętać jako tego, który doprowadził do jego zawalić się. W miarę pogłębiania się kryzysu zaufania do Moskwy powstaną nowe państwa. Nie będą one jednolite w strukturze wewnętrznej. Niektórzy prawdopodobnie zobaczą konflikt, podczas gdy inni mogą przekształcić się w nowe federacje lub konfederacje. Stany Zjednoczone muszą opracować skuteczną strategię zarządzania rozczłonkowaniem Rosji poprzez wsparcie dla regionalizmu i federalizmu, uznanie suwerenności i secesji, rozwój więzi z nowymi podmiotami państwowymi, wzmocnienie bezpieczeństwa krajów graniczących z Rosją oraz promocja transatlantycyzmu lub transpacyfizmu wśród nowo utworzonych państw. „Państwo upadające” to dzieło autorytatywnego amerykańskiego badacza specjalizującego się w problematyce międzynarodowej relacje. Autor skupia się na prawdopodobnych scenariuszach upadku Federacji Rosyjskiej, którym będą towarzyszyły zamieszki ideologiczne, upadek gospodarczy i demograficzny oraz niepokoje regionalne. Ponadto Janusz Bugajski przewiduje konsekwencje zniknięcia Rosji z geopolitycznej mapy świata dla państw sąsiadujących, przede wszystkim Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Polski i krajów bałtyckich.

O AUTORZE
Janusz Bugajski jest analitykiem polityki zagranicznej, autorem, wykładowcą, felietonistą, konsultantem i prezenterem telewizyjnym ze Stanów Zjednoczonych. Jest starszym członkiem Fundacji Jamestown w Waszyngtonie i gospodarzem programu telewizyjnego New Bugajski Hour, nadawanego na Bałkanach i dostępnego w serwisie YouTube. Bugaisky jest autorem 21 książek o Europie, Rosji i stosunkach transatlantyckich oraz felietonistą kilku mediów w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, Kosowie i Ukrainie.

DC i jest gospodarzem programu telewizyjnego New Bugajski Hour, emitowanego na Bałkanach i dostępnego w serwisie YouTube. Bugaisky jest autorem 21 książek o Europie, Rosji i stosunkach transatlantyckich oraz felietonistą kilku mediów w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, Kosowie i Ukrainie.

DC i jest gospodarzem programu telewizyjnego New Bugajski Hour, emitowanego na Bałkanach i dostępnego w serwisie YouTube. Bugaisky jest autorem 21 książek o Europie, Rosji i stosunkach transatlantyckich oraz felietonistą kilku mediów w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, Kosowie i Ukrainie.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

88,00 zł

szt.

„PO WYZWOLENIU… 1944–1956” Skarga Barbary

„PO WYZWOLENIU… 1944–1956” Skarga Barbary
„PO WYZWOLENIU… 1944–1956” Skarga Barbary

Ta książka jest rodzajem raportu z obozów stalinowskich. Aresztowana jako 25-letnia dziewczyna za związki z polskim podziemiem Barbara Skarga (1919–2009) przeszła wszystkie etapy sowieckiej „reedukacji”: więzienie, łagry, wygnanie. Choć wydarzenia zawarte w książce opisane są z perspektywy trzech dekad, autorka bardzo obrazowo odtwarza szczegóły i wątki z życia więźniów, wizerunki ludzi po tej i drugiej stronie drutu kolczastego, swoje przemyślenia i uczucia czas. To trudna podróż po wspomnieniach, ale jak pisze autorka: „Są rzeczy, które są warte więcej niż samo utrwalenie. Trzeba je krzyczeć tak głośno, żeby wszyscy usłyszeli ten krzyk. Ponieważ są nadal aktualne i wciąż niczym kamień na naszym losie.”

Książka ukazała się dzięki wsparciu Instytutu Polskiego w Kijowie.

Tłumaczenie wykonano dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Stypendium Gaude Polonia Program.

Pierwsze wydanie w 1985 roku Przetłumaczone z wydania z 2008 roku.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

35,00 zł

szt.

„Wojna wszędzie jest taka sama” SLAVENKA DRAKULICH

„Wojna wszędzie jest taka sama” SLAVENKA DRAKULICH
„Wojna wszędzie jest taka sama” SLAVENKA DRAKULICH
'

Co to za książka „Wojna jest wszędzie taka sama” autorki Slavenki Drakulich

Ta książka jest wyjątkowa, ponieważ zawiera eseje o wojnie, które Slavenka Drakulich pisała od 1991 roku do chwili obecnej - czas wojny rosyjsko-ukraińskiej na pełną skalę. Te teksty wywołają w Was wiele emocji i zastanowią się, dlaczego po osiągnięciu tak ogromnego postępu technologicznego i naukowego nie możemy wykorzenić z naszego życia wojny i morderstwa.

Eseje Slavenki Drakulich opisują szereg sytuacje wojenne widziane z perspektywy „żaby”, czyli z punktu widzenia zwykłego człowieka. Dlatego bohaterami książki są uchodźcy, którzy próbują osiedlić się w obcym kraju, gdzie nie są mile widziani

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

68,00 zł

szt.

«Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України»

«Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України»
«Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України»

Про що книга «Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України»
«Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України» — видання, що описує різноманіття культур, які співіснують на території України

Книга «Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України» розповідає читачам пізнавальні історії про життя, часом трагічні причини міграцій, побут та культуру, ремесла та мистецтво, цікаві ініціативи представників різних національних спільнот та корінних народів України.

Матеріал для видання команда Ukraїner збирала протягом кількох останніх років, дослідивши понад 30 національних спільнот, що мешкають на території України. Серед них: гагаузи, приазовські греки, австрійці, роми, євреї, чехи, кубинці, нігерійці та інші, а також корінні народи України: українці, кримські татари, кримчаки та караїми. Книга матиме назву «Ким ми є?» і саме на це запитання Ukrainer спробує пошукати відповіді на її сторінках. 

Dostępność: brak towaru

Cena:

140,00 zł

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl