Біографія та мемуари / Biografie

"Час запалювати світло" Гладкова Яніна

"Час запалювати світло"  Гладкова Яніна
"Час запалювати світло" Гладкова Яніна

Це історія сили людського духу та витривалості, розповідь про те, як вийти з важкої ситуації з високо піднятою головою та новими знаннями. У книзі описано реальну історію авторки Яніни Гладкової — активної, життєрадісної дівчини, чиє життя аварія розділила на «до» та «після»… Але Яніна не змирилася. Докладаючи щодня неймовірні надзусилля, вона за кілька років змогла повністю відновитися після страшної автомобільної аварії, стати ще сильнішою та щасливішою.


Це історія втрати та відновлення здоров’я, життя в лікарні та бажання навчитися ходити заново. Це думки та відчуття людини в такому стані, коли сила волі та міцність духу виходять на перший план.
Книга буде цікава всім, хто замислюється про сенс буття, бажає досягти більшого, хоче знайти свій шлях, подивитися на життя під іншим кутом, розширити світогляд. Розповідь пронизана теп-
лотою, добрим гумором та життєлюбством. Історія Яніни демонструє, наскільки непохитною є людина, чия воля до життя сильніша за будь-які обставини.

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

45,00 zł

„Bruno Schulz”

„Bruno Schulz”
„Bruno Schulz”

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

„Cudzoziemcy o ukraińskich więźniach politycznych. Pamiętniki"

„Cudzoziemcy o ukraińskich więźniach politycznych. Pamiętniki"
„Cudzoziemcy o ukraińskich więźniach politycznych. Pamiętniki"

O czym jest książka „Cudzoziemcy o ukraińskich więźniach politycznych”. Wspomnienia”

Oddajemy do dyspozycji czytelników unikalny zbiór wspomnień 25 cudzoziemców (Rosjan, Żydów, Ormian, Estończyków, Austriaków, Litwinów, Włochów i innych) na temat ukraińskich więźniów politycznych, z którymi w latach pięćdziesiątych — w latach osiemdziesiątych odsiadywali wyroki w ciemnych rejonach byłego Związku Radzieckiego (w obozach koncentracyjnych w Omsku, Mordowii i Permie, w więzieniu Włodzimierz, w Peczorze, w Gułagu i wielu innych niesławnych miejscach).
Jak zauważono we wstępie do publikacji Jewhen Swierstiuk, teksty te świadczą o wyjątkowej specyfice życia obozowego, kiedy „na pierwszym planie stoi ludzka przyzwoitość, zakrywająca międzynarodowe bariery”. Książka nasycona jest nie tylko bogatym materiałem faktograficznym, ale także intymnymi obserwacjami naocznych świadków, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć całą paletę tragicznych realiów tamtych czasów, mimo że ludzie wytrwali w walce o wolność naszego narodu.Niepodległość.

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

48,00 zł

„Kazimir Malewicz”

„Kazimir Malewicz”
„Kazimir Malewicz”

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

„Kuzma Skriabin”

„Kuzma Skriabin”
„Kuzma Skriabin”

Kuzma Skryabin, Andrij Wiktorowicz Kuzmenko (1968–2015) już za życia stał się legendą. Jego wpływ na przemysł muzyczny i kulturalny Ukrainy jest trudny do porównania z innymi. Kuźma był idolem milionów Ukraińców i niekwestionowanym autorytetem: piosenkarzem, kompozytorem, pisarzem, producentem, aktorem i wieloletnim liderem zespołu „Skryabin”. Fani zapamiętali go za niesamowity humor, szalone pomysły i otwarte serce... Książka zawiera wiele wspomnień o bliskich przyjaciołach i innych muzykach.

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

„Les Kurbas”

„Les Kurbas”
„Les Kurbas”

Słowa Szekspira „Cały świat jest teatrem, a my jesteśmy w nim aktorami” były mottem życia Lesa Kurbasa, którego imię owiane jest solidnymi legendami i fikcjami. Przez całe życie uważany był za tytana, twórcę, intuicyjnego proroka. Autorka tej publikacji, Lesia Kurbasa, uważa Lesię Kurbasę za „zakładniczkę wieczności w niewoli czasu” – reżyserkę, historyk i krytyk teatru, pedagog, tłumacz R. G. Kołomiets, doktor filozofii, członek korespondent Państwowej Akademii Teatralnej Sztuka Ukrainy, profesor. Książka ta jest ostatnią pracą autora z cyklu wydawniczego „Wybrane strony współczesnego teatru”, poświęconego twórczości czołowych teatrów, wybitnych aktorów i reżyserów.

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

„Listy do Mileny. List do ojca”

„Listy do Mileny. List do ojca”
„Listy do Mileny. List do ojca”

Słynny austriacki pisarz Franz Kafka (1883-1924), autor znanych na całym świecie powieści „Zamek” i „Proces”, jest uznanym innowatorem prozy XX wieku.

"Listy do Mileny" adresowane do Mileny Jesenskiej, czeskiej dziennikarki, ukochanej przez Kafkę. Ich romans rozpoczął się wiosną 1920 roku i trwał zaledwie kilka miesięcy, ale korespondencja trwała do 1923 roku. To właśnie Milenie Jesenskiej pisarz przekazał swoje pamiętniki i „List do ojca”, który później stał się sławny i także znalazł się w tej publikacji. Lęki Kafki, które Milena rozpoznała, uniemożliwiały im bycie razem. Nic więc dziwnego, że ich drogi się rozeszły.

Listy Kafki ukazują jego samotność, zwątpienie i melancholię. Nie obchodzi go, że Milena jest mężatką. Wydaje się nawet, że powodem korespondencji wcale nie jest miłość do kobiety,

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

28,00 zł

„Myrosław Skoryk”

„Myrosław Skoryk”
„Myrosław Skoryk”

Jedna z najwybitniejszych osobistości kultury ukraińskiej drugiej połowy XX — pierwszych dekad XXI wieku. był kompozytorem i muzykiem Myrosław Skoryk (1938-2020). Jego wyjątkowy „projekt życiowy” zawierał tak wiele szczytowych osiągnięć z różnych dziedzin kultury muzycznej, że wydaje się zdumiewające, jak jedna osoba mogła tego dokonać – nawet w dość długim okresie, bo ponad pół wieku! — dokonać tak obszernego aktu twórczego. Najwyraźniej jednym z „kluczy”, za pomocą których można odkryć tajemnicę jego artystycznych dokonań, była humanistyczna orientacja wszelkich myśli, potrzeba pisania „dla ludzi”, a nie popisywania się i gloryfikowania.

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

„Najszczęśliwsza osoba na ziemi. Wspomnienia ocalałego z Holokaustu” EDDIE YAKU

„Najszczęśliwsza osoba na ziemi. Wspomnienia ocalałego z Holokaustu” EDDIE YAKU
„Najszczęśliwsza osoba na ziemi. Wspomnienia ocalałego z Holokaustu” EDDIE YAKU

Jaka jest książka „Najszczęśliwszy człowiek na ziemi. Wspomnienia człowieka, który przeżył Holokaust” Eddiego Yaki

Przyjaciele nazywali mnie w skrócie Adi. W języku angielskim to imię brzmi jak Eddie. Więc proszę, przyjacielu, mów mi Eddie. Żyję już sto lat i wiem, jak to jest patrzeć złym w oczy. Widziałem najgorsze w historii ludzkości: okropności obozów koncentracyjnych, wysiłki nazistów, by zniszczyć moje życie i życie bliskich mi osób. Ale teraz uważam się za najszczęśliwszego na świecie. Przez te wszystkie lata nauczyłam się jednego: życie może być piękne, jeśli sprawisz, że będzie piękne. Opowiem Ci moją historię. Czasem jest smutno, jest w nim dużo mroku i dużo żalu. Ostatecznie jest to jednak szczęśliwa historia, bo szczęście jest naszym wyborem. Wybierz dla siebie. Opowiem Ci jak.

O AUTORZE
Abraham Jakubowicz urodził się w Niemczech w 1920 roku. 10 listopada 1938, rankiem po pogromach Żydów podczas Nocy Kryształowej młody człowiek został pobity i zabrany do Buchenwaldu. Nie wiedział wówczas jeszcze o Auschwitz. Czekał nas „marsz śmierci”. Zginęło 15 000 więźniów. Eddie miał ochotę uciec. Człowiek, który szukał oświecenia w mroku Zagłady, w wieku 102 lat odszedł do wieczności, jako najmilszy i najbardziej aktywny staruszek na świecie, tak jak chciał. W kręgu rodzinnym. Pod spokojnym niebem.

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

47,00 zł

„Ogień i wściekłość. Wewnątrz Białego Domu Trumpa” MICHAELA WOLFFA

„Ogień i wściekłość. Wewnątrz Białego Domu Trumpa” MICHAELA WOLFFA
„Ogień i wściekłość. Wewnątrz Białego Domu Trumpa” MICHAELA WOLFFA
'

Co to za książka „Ogień i wściekłość. Inside the Trump White House” Michaela Wolffa
Ogień i wściekłość: Inside the Trump White House autorstwa Michaela Wolffa
O AUTORZE
Michael Wolff to amerykański pisarz, eseista i dziennikarz, felietonista USA Dziś The Guardian, The Hollywood Reporter i brytyjski GQ. Zdobył wiele nagród za swoją twórczość, w tym dwie nagrody National Magazine Awards i Mirror Award. Autor bestsellerów „Prędkość spalania” oraz biografii potentata medialnego Ruperta Murdocha „Władca wiadomości”.

STRESZCZENIE
„Ogień i wściekłość” stał się bestsellerem na dzień jego wydania. Napisana na podstawie wyników 200 wywiadów książka odsłania szczegóły administracji prezydenta USA. Dlaczego zwycięstwo wyborcze było dla Donalda Trumpa niespodzianką? Czy opanował amerykańską konstytucję? Dlaczego podwładni komunikują się z Trumpem za pośrednictwem programu telewizyjnego? Jak wystrzelić rakiety za pomocą programu PowerPoint? Kto planuje zostać pierwszą kobietą-prezydentem Stanów Zjednoczonych? Dlaczego Trump je w McDonald’s i śpi oddzielnie od żony? Co zakończy wojnę wypowiedzianą amerykańskim liberałom? Jaki jest sekret fryzury Trumpa i fenomenu „ery Trumpizmu”? Michael Wolff odpowiada na wszystkie te pytania.
RECENZJE
„Jeśli jest jedna książka, którą waszyngtońscy dziennikarze polityczni muszą przeczytać w tym roku, to jest to właśnie ta książka.”

The Weekly Standard

„Strony książki Wolffa są pełne obelg, intryg, zdrad i konfliktów”.

The Washington Post

„Do wielu paradoksów prezydentury Donalda Trumpa można dodać, że człowiek, który nie czyta książek, wywołał sensację wydawniczą… Nie było tyle ognia od czasu wydania ostatniego Harry''ego Pottera. Umiejętność Wolfa w demaskowaniu, jego zjadliwość, cynizm i poczucie ludzkiej słabości, zwłaszcza jeśli chodzi o bogatych i sławnych, czynią go idealnym kandydatem na to stanowisko.”

The Economist

"To bez wątpienia soczysta kronika administracji prezydenta, która w ciągu zaledwie roku zarosła licznymi skandalami i niepowodzeniami... Wolff daje czytelnikowi poczucie obecności, bez popadania w nadmierny dramat."

The San Francisco Chronicle

„Biały Dom oczywiście zaprzeczył oświadczeniom Wolffa, ale nawet jeśli są one tylko w połowie prawdziwe, tworzą straszny obraz strasznie niewykwalifikowanej i niewyszkolonej bandy, niezdolnej do jasnego myślenia.”

Kirkus Recenzje

„Michael Wolff karykaturuje Panie Prezydencie, cytując anonimowe źródło – jak idiota otoczony klaunami. Jest to oczywiście szkic niekompletny, ale zwróćmy uwagę, że sam Donald Trump określił siebie jako postać komiksową. A Wolff brzmi jeszcze bardziej przekonująco niż prezydent.”

Michael D''Antonio

oczywiście niekompletny szkic, ale weź pod uwagę, że sam Donald Trump określił siebie jako postać z komiksu. A Wolff brzmi jeszcze bardziej przekonująco niż prezydent.”

Michael D''Antonio

szkic oczywiście niekompletny, ale weź pod uwagę, że sam Donald Trump określił siebie jako postać z komiksu. A Wolff brzmi jeszcze bardziej przekonująco niż prezydent.”

Michael D''Antonio

'

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

60,00 zł

„Ostap Wisznia”

„Ostap Wisznia”
„Ostap Wisznia”

Ostap Wysznya (prawdziwe nazwisko - Paweł Mychajłowycz Gubenko) to niezrównany mistrz prozy satyrycznej, pisarz ludowy i dla ludu, który żyjąc z nim w burzliwych i najtrudniejszych latach sowieckiej rzeczywistości, zdołał dawaj nadzieję i uczucia poprzez felieton i humor jedność i bliskość zrozumienia. Wymyślił nowy gatunek prozy humorystycznej - uśmiechy. A oni, Wyszniewowie, dzielili się wśród czytelników anegdotami... Człowiek o podwyższonym poczuciu ukraińskości, pisarz tęsknił za rodzimymi „Czukrańczykami”, ukrywając za żartem rozpacz i ból niemocy, by coś zmienić. Umiał tylko pisać – napomykając wierszami o wadach rzeczywistości, co kosztowało go wolność i prawie życie, ale w zamian dało mu nieuniknioną miłość i szacunek ukraińskiego czytelnika, których nawet obrzydliwe sumienie pisarza nie mogło zostać zniszczone przez kontrowersyjne dzieła „anty-Upiv”…

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

„Pawło Tychyna”

„Pawło Tychyna”
„Pawło Tychyna”

Pavlo Hryhorovych Tychyna (1891—1967) wszedł do historii naszej kultury jako nowatorski poeta, romantyk, śpiewak Vesny, autor niezrównanych „Klarnetów słonecznych”, tłumacz, teolog, naukowiec, muzyk, artysta. Wzbogacił język ukraiński o ponad 1500 neologizmów, które znajdują się we współczesnych słownikach. Nauczył mnie odczuwać muzykę w poezji i myśleć obrazami, przemawiał do wszechświata w języku swojej ojczystej ukraińskiej ziemi. A jednocześnie był osobą, o której Wasyl Stus pisał: „Zjawisko Tychyńskie jest fenomenem naszych czasów. Potwierdzą to jego losy: poeta żył w czasach, które stawiały geniusza w roli błazna. I poeta zgodził się na tę rolę... stając się błaznem na dworze krwawego króla...".

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

„Walerian Podmohyłyny”

„Walerian Podmohyłyny”
„Walerian Podmohyłyny”

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

„Wasyl Simonenko”

„Wasyl Simonenko”
„Wasyl Simonenko”

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

„Wiktor Domontowicz”

„Wiktor Domontowicz”
„Wiktor Domontowicz”
'

Wiktor Domontowycz (prawdziwe nazwisko Wiktor Płatonowycz Pietrow (1894–1969)) to ukraiński pisarz, filozof, antropolog społeczny, krytyk literacki, archeolog, historyk i kulturoznawca

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

20,00 zł

«Життя Браяна. Мемуари соліста AC/DC» БРАЯН ДЖОНСОН

«Життя Браяна. Мемуари соліста AC/DC» БРАЯН ДЖОНСОН
«Життя Браяна. Мемуари соліста AC/DC» БРАЯН ДЖОНСОН

«Бували нудні вечори, бували чудові. Бували хороші дні, бували паскудні. За цей час я пройшов шлях від хлопчика з хору до вокаліста рок-групи, а потім сів і написав цю чортову книгу».

Перш ніж прокинутися знаменитим солістом легендарного рок-гурту AC/DC, Браян Джонсон співав у церковному хорі, служив у армії і лагодив дахи автомобілів. Понад десять років він намагався підкорити сцену в складі різних гуртів — гастролював, випускав альбоми, підписував невдалі контракти і навіть входив до музичних чартів, та до успіху, який чекав його попереду, було ще далеко. Попри все Браян Джонсон не відмовився від своєї мрії. І завдяки цьому у 1980 році зміг замінити вокаліста одного з найвідоміших рок-гуртів світу AC/DC Бона Скотта.

Від фантастичних злетів до болючих падінь — це відверта і повна гумору автобіографія хлопця, який йде до своєї мети, щоб врешті стати іконою цілої епохи. Це історія, яка змінила обличчя рок-музики і життя Браяна назавжди. 

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

70,00 zł

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl