Психологія / Psychologia

„Antykruchość. O (nie)wrażliwych w prawdziwym życiu” NASIM NICHOLAS TALEB

„Antykruchość. O (nie)wrażliwych w prawdziwym życiu” NASIM NICHOLAS TALEB
„Antykruchość. O (nie)wrażliwych w prawdziwym życiu” NASIM NICHOLAS TALEB
'

Co to jest książka „Antykruchość. Antykruchość: rzeczy, które zyskują na nieporządku (Incerto) Nassima Taleba
Od autora światowego bestsellera Czarny łabędź.

Oglądasz zaktualizowane wydanie książki
„ANTI KRUCHOŚĆ. O (NIE)BEZPIECZNYCH W PRAWDZIWYM ŻYCIU” NASIM NICHOLASA TALEB
TEMAT KSIĄŻKI
Filozofia, matematyka, analiza systemowa

OPIS KSIĄŻKI NASIM NICHOLASA TALEBA „ANTY Kruchość . O (NIE)BEZPIECZNYCH W PRAWDZIWYM ŻYCIU"
Nasze życie nie jest możliwe bez chaosu, zmienności i stresu, które nieustannie nas napierają. W obliczu niepewności szukamy stabilizacji, która staje się przeszkodą w rozwoju. Co zaskakujące, dzięki niepewności i wpływowi zmian ludzie rzeczy i całe systemy mogą ewoluować i stawać się lepsze. Nasim Taleb nazywa tę cechę antykruchością i przedstawia proste zasady, które pomogą zamienić nieprzewidywalność i niepewność w źródło samodoskonalenia. Co więcej, ta właściwość przynosi korzyści zarówno ludziom, firmom, a nawet krajom, a zakres zagadnień, które książka pomaga wyjaśnić, jest niezwykle szeroki – od metody błędu, oceny ryzyka po politykę, edukację i medycynę.

KIM JEST KSIĄŻKA „ANTY KRUSZTOŚĆ. O (NIE)BEZPIECZNYCH W PRAWDZIWYM ŻYCIU"
Książka jest warta każdego, kto interesuje się teorią prawdopodobieństwa, matematyką, filozofią, analizą systemów i literaturą.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ TĘ KSIĄŻKĘ?< br />"Antykruchość" to szczegółowy przewodnik po przetrwaniu w świecie rządzonym przez Czarne Łabędzie.

O AUTORZE
Nasim Nicholas Taleb to libańsko-amerykański filozof, matematyk, naukowiec. Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach brokerskich w Londynie i Nowym Jorku. Były analityk giełdowy, założyciel funduszu hedgingowego Empirica Capital LLC. Wykładał na kilku uniwersytetach, m.in. w Nowym Jorku i Oksfordzie. Wybitny pisarz, pisarz, znany na całym świecie z odkrycia fenomenu Czarnych Łabędzi.

INNE KSIĄŻKI Z SERII
"Czarny Łabędź. O (nie)prawdopodobnym w prawdziwym życiu” Nasim Nicholas Taleb, „Nasz format”, 2021

Dostępność: brak towaru

Cena:

65,00 zł

„Ciesz się każdym kawałkiem: jak świadomie jeść, kochać swoje ciało i żyć radośnie” LYNN ROSSI

„Ciesz się każdym kawałkiem: jak świadomie jeść, kochać swoje ciało i żyć radośnie” LYNN ROSSI
„Ciesz się każdym kawałkiem: jak świadomie jeść, kochać swoje ciało i żyć radośnie” LYNN ROSSI

Co to jest książka Lynn Rossi „Ciesz się każdym kawałkiem: jak świadomie jeść, kochać swoje ciało i żyć radośnie”
O KSIĄŻCE

Czy próbujesz uśmierzyć nieprzyjemne uczucia z jedzeniem, jak - nuda, smutek lub niepokój? Czy krytykujesz swoje ciało za to, że nie dopasowuje się do idealnych parametrów Hollywood? Jeśli tak, nie jesteś sam. Współczesna kultura jedzenia zerwała nasze naturalne połączenie z jedzeniem i ciałem. W rezultacie wiele osób ma poczucie winy z powodu swojego wyglądu i zagubienie, ponieważ nie wiedzą, co jeść. Czas to zakończyć i się uwolnić!

DLACZEGO TA KSIĄŻKA POMAGA?
Lynn Rossi, doktor i znana ekspertka w dziedzinie uważnego jedzenia, w swojej książce Delektuj się każdym kawałkiem oferuje ci możliwość zgłębienia potężnych praktyk uważności i współczucia. Pomogą Ci uspokoić trudne emocje i stworzyć nowe skuteczne strategie radzenia sobie. Książka dostarcza prostych wskazówek i narzędzi zapewniających dobre samopoczucie całego ciała, w tym tego, jak świadomie jeść, poruszać się z przyjemnością oraz żyć swobodnie i radośnie, aby rozwinąć trwałe poczucie spokoju, przejrzystości i głębokiego szczęścia. Czas posmakować życia!

O AUTORZE
Lynn Rossi
psycholog kliniczny, doktor nauk psychologicznych

Lynn stworzyła program „Food for Life” o podstawach świadomego odżywiania, w oparciu o sprawdzone badania. Jej wykłady pomagają ludziom przestać się objadać, szanować swoje ciało i cieszyć się życiem. Lynn kieruje Centrum Świadomego Żywienia. Napisała książki „Świadome jedzenie” i „Ciesz się każdym kawałkiem”.

SPIS TREŚCI
KROK PIERWSZY
Zwolnij i zbadaj swoje uczucia

W z tego rozdziału dowiesz się, jak porzucić zwykłe, szybkie tempo życia i nawiązać kontakt ze sobą: zwrócić większą uwagę na odżywianie, doznania cielesne i głębiej doświadczać życia tu i teraz. Nauczysz się robić to z życzliwością i ciekawością wobec siebie. Badania raz po raz pokazują, że spowolnienie jest jedną z najważniejszych umiejętności uważnego jedzenia.

KROK DRUGI
Odpręż się, i nie jedz emocji

Nauczysz się być świadomym gry uczuć, która jest wpisana w każdego człowieka - porozmawiamy o jego naturze i tym, jak żyć nimi ciałem, sercem i umysłem. Chociaż ludzie często używają jedzenia, aby zagłuszyć nieprzyjemne emocje, praktykowanie uważności może nauczyć Cię skuteczniejszego reagowania na wyzwania, które nieuchronnie pojawią się w Twoim życiu.

KROK TRZECI
Pozbądź się ograniczających myśli

Poznasz dziesięć najczęstszych myśli, które uniemożliwiają świadome podejście do jedzenia i budowanie pełnej miłości relacji z jedzeniem i swoim ciałem. Zrozumienie, że te myśli i przekonania są po prostu złymi nawykami umysłowymi, z którymi czas się przełamać, uwalnia cię od konieczności działania zgodnie z nimi. Daje to możliwość zmiany sposobu myślenia o swoim ciele, diecie i całym życiu.

KROK CZWARTY
Uśmiechnij się i stwórz własne szczęście

Ta sekcja pomoże Ci uświadomić sobie zdolność do rozwijania pozytywnych emocji, utrzymywania szczęśliwego stanu umysłu i poczucia wdzięczności za cuda wokół. Budując swoje szczęście nie na fundamencie jedzenia, zwiększasz liczbę sposobów na uzyskanie stabilnej satysfakcji z życia. Nie zniknie, gdy deser się skończy.

KROK PIĄTY
Delektuj się każdą chwilą

Opanujesz sztukę doceniania głębokiego połączenia z jedzeniem, ruchem, przyroda, zdrowie, rodzina, przyjaciele itp. Smak życia możesz poczuć w każdej minucie świadomego istnienia. Naucz się mieć ciastko i jeść je, tańcząc do melodii swojego życia!

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

50,00 zł

szt.

„Gra marek”

„Gra marek”
„Gra marek”

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

45,00 zł

szt.

„Kod kulturowy. Sekrety udanej współpracy w zespole” DANIEL COILE

„Kod kulturowy. Sekrety udanej współpracy w zespole” DANIEL COILE
„Kod kulturowy. Sekrety udanej współpracy w zespole” DANIEL COILE

Co to jest książka „Kod Kultury. Kod kultury: Sekrety grup odnoszących sukcesy Daniel Coyle
Kod kultury: Sekrety grup odnoszących sukcesy Daniel Coyle
Najlepsza książka biznesowa według Bloomberga i Business Insider

Bestseller New York Times

TEMAT
Kultura korporacyjna, biznes, zarządzanie, interakcja w zespole, firmy odnoszące sukcesy.

O KSIĄŻCE „KOD KULTURY”
Wyobraźmy sobie dwie drużyny, które muszą zbudować wieżę z wiązek spaghetti, taśmy, liny i pianek. W pierwszym - uczniowie szkół biznesu, w drugim - przedszkolaki. Na czyje zwycięstwo stawiasz? Brzmi absurdalnie, ale tę prawdziwą rywalizację wygrały dzieciaki. Dlaczego tak? Jak przewyższyli przyszłych biznesmenów w interakcjach zespołowych, a później – prawnicy, a nawet dyrektorzy generalni? Tak mówi nam Daniel Coyle.

Badał interakcję w różnych grupach i poznał tajniki kultur odnoszących największe sukcesy na świecie, dowiedział się, dlaczego inteligencja jest przeceniana, a siła uczenia się błędów jest niedoceniana . A także - spojrzenie na to, jak liderzy najbardziej efektywnych kultur nie tylko docierają na szczyt, ale także na nim zostają.

Dla DLA KOGO TO JEST
Dla wszystkich, których interesuje biznes i budowanie odnoszących sukcesy zespołów . Dla tych, którzy chcą uczynić swoją firmę bardziej efektywną i zyskowną.

DLACZEGO TA KSIĄŻKA DANIELA COYLA
Publikacja opisuje doświadczenia najlepszych zespołów na świecie, a dzięki książce czytelnicy mogą to przyjąć. Praca otrzymała szereg nagród: bestseller New York Timesa, najlepszą książkę biznesową według Bloomberga, BookPal, Library Journal i Business Insider.

O AUTORZE
Daniel Coyle jest konsultantem biznesowym i pisarzem. Konsultował się z Navy Seals, Microsoft, Google, Cleveland Guardians itp. Autor pięciu książek. Jedna z nich została wykorzystana w filmie „Hardball” z Keanu Reevesem.

KSIĄŻKI O PODOBNEJ TEMACIE
„Jesteś tym, co robisz. Jak stworzyć kulturę korporacyjną”, Ben Horowitz, „Nasz format”

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

40,00 zł

szt.

„Mapa myśli”

„Mapa myśli”
„Mapa myśli”

Mapy myśli to najbardziej autorytatywny i przystępny przewodnik po mapach myśli, oparty na pięćdziesięciu latach badań i rozwoju map myśli prowadzonych przez jego wynalazcę, Tony’ego Busena. Książka jest napisana zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z mapami myśli, jak i dla doświadczonych twórców map, którzy chcą podnieść swój poziom intelektualny i kreatywny. Książka ta będzie przydatna dla studentów, przedsiębiorców i kreatywnych ludzi na całym świecie.

Dostępność: brak towaru

Cena:

55,00 zł

„Misja introwertyków. Dlaczego świat potrzebuje, żebyś był sobą.” HOLLY GERTH

„Misja introwertyków. Dlaczego świat potrzebuje, żebyś był sobą.” HOLLY GERTH
„Misja introwertyków. Dlaczego świat potrzebuje, żebyś był sobą.” HOLLY GERTH

Co to jest książka „Misja introwertyków. Dlaczego świat potrzebuje, żebyś był sobą” Holly Gert
Potężny cel introwertyków: Dlaczego świat potrzebuje, żebyś był sobą
Autor bestsellerów „Wall Street Journal”

uczy postrzegać introwersję jako supermoc. No cóż, jest introwertykiem!”, „No cóż, ona jest introwertykiem!” – często brzmi jak obelga. Jakby introwersja była jakąś wadą. Wszystko jest odwrotnie: introwersja to zaleta, supermoc, błogosławieństwo – przynajmniej tak jest przekonana Holly Garth. A jeśli nadal w to wątpisz, to ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie.

Ona powie: jak postrzegać swoje cechy jako zalety, a nie wady, wchodzić w interakcję z ludźmi i z czasem „ładować akumulatory”, słuchać siebie i odkrywać swoją naturę. I w żadnym wypadku nie próbuj „kosić” pod ekstrawertykami. I nagle masz potencjał Johna Tolkiena, Oprah Winfrey, Michaela Jordana, Matki Teresy, Beethovena czy Audrey Hepburn, ale starasz się uciekać od siebie i udawać kogoś innego?

DLA CZYJ PUBLIKACJA
Ta książka pomoże introwertykom być sobą, a ekstrawertykom lepiej zrozumieć rodzinę i przyjaciół, którzy są introwertykami.

DLACZEGO TA KSIĄŻKA JEST AUTORSKA HOLLY GERTH
Ta publikacja może dosłownie ożywić życie łatwiejszy dla introwertyków.

Autorka inspiruje do zaakceptowania własnej natury i postrzegania introwersji jako daru, supermocy. Kto wie, może masz nie mniejszy potencjał, niż Tolkien czy Oprah. Pozostaje tylko to odkryć – nie bez pomocy tej książki.

O AUTORZE
Holly Gert jest autorką bestsellerów Wall Street Journal i certyfikowaną trenerką rozwoju osobistego. Współzałożyciel podcastu „Więcej niż krótka rozmowa”. Autor kursu „7 sposobów na sukces jako introwertyk”. Pomaga ludziom zaakceptować siebie i swoją wyjątkowość.

Dostępność: brak towaru

Cena:

44,00 zł

„Mit doświadczenia. Dlaczego wyciągamy złe wnioski i jak możemy to naprawić?” EMRE SAWYER, ROBIN M. HOGGART

„Mit doświadczenia. Dlaczego wyciągamy złe wnioski i jak możemy to naprawić?” EMRE SAWYER, ROBIN M. HOGGART
„Mit doświadczenia. Dlaczego wyciągamy złe wnioski i jak możemy to naprawić?” EMRE SAWYER, ROBIN M. HOGGART

Co to jest książka „Mit doświadczenia. Dlaczego wyciągamy złe wnioski i jak możemy to naprawić?” Emre Sawyer, Robin M. Hogarth
Mit doświadczenia. Dlaczego wyciągamy błędne wnioski i sposoby ich korygowania


Doświadczenie jest świetnym nauczycielem, chyba że tak nie jest. Nasze osobiste doświadczenia są kluczem do tego, kim jesteśmy i co robimy. Społeczeństwo ceni doświadczenie. Od lekarzy i nauczycieli po menedżerów i prezydentów – im więcej doświadczenia, tym lepiej. To przełomowe badanie przekona Cię, że przeszłość może Cię oszukać i ograniczyć, a zdrowy sceptycyzm jest drogą do lepszych decyzji. Badacze behawioralni Emre Sawyer i Robin M. Hogarth zmieniają sposób, w jaki patrzymy na doświadczenia i jak mogą nas one wprowadzić w błąd. Zniekształcenie przeszłości, ograniczenie kreatywności, malejące szczęście – doświadczenie może powodować fałszywe postrzeganie, a nawet je wzmacniać bez naszej świadomości. Autorzy ilustrują niedociągnięcia doświadczenia przykładami z życia codziennego i oferują rozwiązania potrzebne do poprawy naszej oceny sytuacji w miejscu pracy i poza nią.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

45,00 zł

szt.

„Nauka o szczęściu: kiedy przeklinanie to nie wszystko”

„Nauka o szczęściu: kiedy przeklinanie to nie wszystko”
„Nauka o szczęściu: kiedy przeklinanie to nie wszystko”

Co to za książka „Nauka o szczęściu: kiedy polubienia to nie wszystko” Tima Bono
Czy naprawdę wszyscy są tak szczęśliwi, jak wyglądają w mediach społecznościowych? Czy szczęście jest nawet tam, gdzie większość ludzi spędza dziś większość czasu? Każdego dnia czytamy wiele historii sukcesu i oglądamy jeszcze więcej zdjęć ludzi sukcesu w naszych kanałach znajomych, porównujemy się z innymi, co często prowadzi do rozczarowania, zazdrości i upadku. Jak zatem być szczęśliwym w dzisiejszym cyfrowym świecie? Nauczyciel psychologii Tim Bono bada pragnienia młodych ludzi i to, co ich uszczęśliwia. Opracował kurs Psychologii Pozytywnej, który stał się jednym z najpopularniejszych wśród studentów, a później napisał książkę, w której dzieli się wynikami swoich badań, historiami ich uczestników oraz praktycznymi i skutecznymi radami, jak stać się szczęśliwszym i mieć szczęście. strategię na własne życie.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

50,00 zł

szt.

„Pisanie jest jak oddychanie. 62 dni twórczej wolności” Tais Zolotkovska

„Pisanie jest jak oddychanie. 62 dni twórczej wolności” Tais Zolotkovska
„Pisanie jest jak oddychanie. 62 dni twórczej wolności” Tais Zolotkovska

„Pisanie jest jak oddychanie. 62 dni twórczej wolności” to książka do pracy, odpoczynku i inspiracji. Znajdziesz tutaj proste, mądre i łatwe do wdrożenia pomysły i rady, które staną się częścią Twojego życia i codziennej praktyki pisarskiej. „Pisz, oddychając” to książka impulsywna. Jej interaktywna część zachęca do kreatywności, a jednocześnie wyznacza rytm i pomaga wykształcić nawyk pisania, a tym samym – pisarską samodyscyplinę.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 14 dni

Cena:

65,00 zł

szt.

„Wnioski z porażek. Jak pozwolić dziecku poznawać świat i uczyć się na błędach” JESSICA LEI

„Wnioski z porażek. Jak pozwolić dziecku poznawać świat i uczyć się na błędach” JESSICA LEI
„Wnioski z porażek. Jak pozwolić dziecku poznawać świat i uczyć się na błędach” JESSICA LEI
'

O czym jest książka „Wnioski z porażek”. Jak pozwolić dziecku poznawać świat i uczyć się na błędach” Jessiki Leia
Dar porażki: jak najlepsi rodzice uczą się odpuszczać swoim dzieciom


Wszyscy rodzice marzą, aby ich dzieci były niezależne i gotowe do dorosłości. Ale czy każdy z nas pozwala dziecku wypełnić luki? Amerykańska nauczycielka Jessica Leigh jest pewna: lata szkolne to czas prób i błędów.

W książce „Lekcje z porażek” autorka opowiada w szczególności, jak:

- przestań kontrolować dzieci i naucz je wyciągać właściwe wnioski z niepowodzeń

Dostępność: brak towaru

Cena:

55,00 zł

„Wolne dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak wyznaczać granice, być proaktywnym i wyrażać siebie w relacjach z osobami niedojrzałymi emocjonalnie” LINDSAY K. GIBSON

„Wolne dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak wyznaczać granice, być proaktywnym i wyrażać siebie w relacjach z osobami niedojrzałymi emocjonalnie” LINDSAY K. GIBSON
„Wolne dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak wyznaczać granice, być proaktywnym i wyrażać siebie w relacjach z osobami niedojrzałymi emocjonalnie” LINDSAY K. GIBSON

Co to jest książka „Wolne dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak wyznaczać granice, być aktywnym i pokazywać się w relacjach z osobami niedojrzałymi emocjonalnie” Lindsay K. Gibson


Ta książka stanowi ważną kontynuację „Dorosłych dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców”. Lindsay Gibson oferuje w nim skuteczne narzędzia, które pomogą Ci rozpoznać pierwsze oznaki absorpcji emocjonalnej i uchronić się przed nimi. Nauczysz się działać tak, aby inni widzieli Twoje potrzeby i rozumieli Twoje emocje. Wreszcie będziesz mogła uwolnić się od presji niedojrzałych emocjonalnie rodziców.

Jeśli wychowywali Cię rodzice niedojrzali emocjonalnie, możesz czuć się samotny i odrzucony. Jako dorosły możesz mieć problemy z wyznaczaniem granic i wyrażaniem swoich uczuć. Możesz nieświadomie szukać ludzi niedojrzałych emocjonalnie i próbować budować z nimi relacje. Rodzice, choć się starzeją, mogą nadal traktować Twoje wyrażanie emocji z kpiną i pogardą, gardzić Twoimi myślami, dewaluować Twoje poczucie wewnętrznej wolności i próbować Cię kontrolować. Oznacza to, że wykazują wszystkie cechy ludzi niedojrzałych emocjonalnie: egoizm, niekonsekwencję i sprzeczność. Czy można wyleczyć się ze skutków takiej toksycznej postawy?

Książka „Uwolnij dzieci rodziców niedojrzałych emocjonalnie” jest raczej poradnikiem, dzięki któremu nabędziesz umiejętności rozpoznawania emocji niedojrzałych ludzi i ochronę przed zaabsorbowaniem emocjonalnym, przywróć połączenie ze światem wewnętrznym, emocjami i potrzebami i ostatecznie zyskaj emocjonalną swobodę wyrażania siebie we wszystkich swoich relacjach. Książka zawiera proste ćwiczenia, praktyczne wskazówki i przykłady, dzięki któremu rozwiniesz niezależność emocjonalną i ukształtujesz prawdziwą samoocenę.

Jeśli nie godzisz się już na stawianie swoich potrzeb na ostatnim miejscu, chcesz pozbyć się zwątpienia i pokonać strach przed oceną i karą, jaką otrzymałeś w procesie dorastania obok niedojrzałych emocjonalnie rodziców, ta książka pomoże ci zyskać wolność pozwalającą w końcu żyć swoim życiem.

CYTATY
Celem tej książki jest to, że abyś zrozumiał, jak niedojrzałość emocjonalna twoich rodziców wpłynęła na ciebie. Dopóki nie zrozumiesz psychologicznych ograniczeń rodzica, możesz fałszywie obwiniać siebie lub nadal mieć nadzieję na zmianę, która nigdy nie nastąpi. Ta książka pomoże Ci zobaczyć, z czym masz do czynienia i najlepiej zrozumieć swoich rodziców.

Kiedy nauczysz się odczuwać presję niedojrzałego emocjonalnie systemu relacji, wtedy będziesz w stanie lepiej rozpoznać zaabsorbowanie emocjonalne i przeciwdziałać mu. Jeśli dokładnie zobaczysz, co robi niedojrzała emocjonalnie osoba, jej techniki wywierania nacisku emocjonalnego nie będą działać. Zamiast stać się jego ofiarą, staniesz w obronie siebie.

Ludzie niedojrzali emocjonalnie wszystko wyolbrzymiają. Dla nich, podobnie jak dla dzieci, każde rozczarowanie czy zniewaga jest końcem świata. Są jak chłopiec, który krzyczał „Wilk!”: nie wiadomo, czy im wierzyć, czy nie. Dlatego ważne jest, aby nie wierzyć w ich egocentryczny pogląd na sytuację.

każde rozczarowanie lub obraza jest końcem świata. Są jak chłopiec, który krzyczał „Wilk!”: nie wiadomo, czy im wierzyć, czy nie. Dlatego ważne jest, aby nie wierzyć w ich egocentryczny pogląd na sytuację.

każde rozczarowanie lub obraza jest końcem świata. Są jak chłopiec, który krzyczał „Wilk!”: nie wiadomo, czy im wierzyć, czy nie. Dlatego ważne jest, aby nie wierzyć w ich egocentryczny pogląd na sytuację.

Dostępność: brak towaru

Cena:

55,00 zł

„Wszystko o adaptacji dziecka w nowych okolicznościach” NATALIA CHUB

„Wszystko o adaptacji dziecka w nowych okolicznościach” NATALIA CHUB
„Wszystko o adaptacji dziecka w nowych okolicznościach” NATALIA CHUB
'

Co to za książka „Wszystko o adaptacji dziecka w nowych okolicznościach” Natalii Chub

Wyrażenie „wyjście ze strefy komfortu” brzmi dziś tak często, że wydaje się, że „strefa komfortu” już nie istnieje. A każdy z nas w szybko zmieniającej się sytuacji musi się nieustannie odbudowywać, przystosowywać.

Wyrażenie „wyjdź ze strefy komfortu” brzmi dziś tak często, że wydaje się, że „strefa komfortu” nie dłużej istnieje. W ciągu ostatnich kilku lat stanęliśmy w obliczu tak wielu nieprzewidywalnych wydarzeń, że zdaje się, że zaczęliśmy zapominać, co oznacza ta stabilna strefa komfortu. A każdy z nas w szybko zmieniającej się sytuacji musi się nieustannie odbudowywać, przystosowywać.

Psycholodzy mówią o tym, jak ważne jest kształtowanie u dzieci umiejętności adaptacyjnych – umiejętności szybkiego przystosowania się, rozumienia i akceptowania nowych warunków, aby móc dostosować swoje działania do nowych okoliczności. A umiejętność adaptacji jest ściśle powiązana z takimi pojęciami jak „elastyczne myślenie”, „odporność na stres”, „akceptacja nowego”.

Książka „Wszystko o adaptacji dziecka w nowych warunkach” „ opowie o:

- samoocenie i rozwoju komunikacyjnym dziecka oraz ich wpływie na jego witalność

Dostępność: brak towaru

Cena:

45,00 zł

„Znajdź już to cholerne szczęście” MONICA SWEENEY

„Znajdź już to cholerne szczęście” MONICA SWEENEY
„Znajdź już to cholerne szczęście” MONICA SWEENEY
'

O czym jest książka „Znajdź to cholerne szczęście” Moniki Sweeney


Zapraszam na spacer! Po lewej stronie zobaczysz malowniczy widok na życie bez diabła

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

30,00 zł

szt.

«Вміти все: чому універсальність перемагає спеціалізацію»

«Вміти все: чому універсальність перемагає спеціалізацію»
«Вміти все: чому універсальність перемагає спеціалізацію»

Вузька спеціалізація нині є радше винятком, аніж правилом, тому, щоб стати успішним, потрібно мати знання з кількох різних сфер, замість заглиблюватися в одну. Девід Епштейн дослідив історії найкращих світових спортсменів, митців, винахідників та науковців і дійшов висновку: гнучкість та розмаїтий досвід — ключ до справжніх досягнень. Такі спостереження підтверджено численними науковими й статистичними даними. Із цієї книжки ви дізнаєтеся, чому тривалі старанні тренування не завжди дають бажаний результат, тим часом як постійні поразки допоможуть побудувати ідеальну кар’єру. Позбудьтеся стереотипів, які роками нав’язувала система освіти, і навчіться здобувати універсальні знання та впроваджувати їх у будь-якій сфері.

Девід Епштейн — спеціаліст з медичних та наукових питань у спорті видань ProPublica й Sports Illustrated. Його статті відзначено нагородами Національної академії наук, інженерії та медицини і Спілки професійних журналістів, зокрема стаття Following the Trail of Broken Hearts про раптову смерть від зупинки серця у спортсменів була визнана Колумбійським університетом журналістики як одна з-поміж 100 найкращих за останні 100 років. Виступи Епштейна про досягнення спортивних результатів на TED Talks переглянуто понад 10 млн разів. Його книжки перекладено понад 20 мовами. 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 5 dni

Cena:

44,00 zł

szt.

«Долаємо співзалежність» МЕЛОДІ БІТТІ

«Долаємо співзалежність» МЕЛОДІ БІТТІ
«Долаємо співзалежність» МЕЛОДІ БІТТІ

Маєте проблеми із самооцінкою, знижений емоційний фон, понад усе боїтеся самотності? Почуваєтеся великими хрещеними матерями та батьками цього світу й задовольняєте, а чи й передбачаєте потреби інших, ігноруючи власні? Ваш діагноз — співзалежність. Від цієї психічної патології потерпають мільйони людей, і вона виявляється в токсичних стосунках: подружніх, з батьками, колегами, друзями. Досить жити чужим життям і намагатися врятувати всіх ціною свого добробуту, розмиваючи особисті кордони! Необтяжливі опитування допоможуть визначити ваші координати в химерному світі співзалежності, і ви не пройдете повз вихід із цього лабіринту.

ПРО АВТОРКУ
Мелоді Бітті — авторка 15 перекладених 20 мовами бестселерів, найвідоміша особа в колах видужалих наркоманів. Колись Бітті пережила відречення, викрадення, сексуальне насильство, алкогольну залежність, розлучення, поховала сина. Жінка, яка хотіла померти, наразі співпрацює з найпопулярнішими видавництвами США. Читайте про неї на сторінках журналу People, дивіться — на «Шоу Опри Вінфрі». 

Dostępność: brak towaru

Cena:

50,00 zł

«Доставка щастя»

«Доставка щастя»
«Доставка щастя»

Успішний бізнес неможливо розбудувати, не ризикуючи. Та коли на кону стоять не самі лише заробітки, а людські взаємини, ризик цілком виправданий і навіть необхідний.
«Доставка щастя» — розповідь про великі гроші, велику дружбу і щире людинолюбство; коли за сім’ю є не лише кревні родичі, а й працівники, клієнти і навіть конкуренти. Це історія про хист людини щомиті наповнювати своє життя сенсом, надавати йому елементів інтриги задля особистого щастя і щастя людей, які тебе оточують; викладатися на повну — хай то буде вчасна доставка замовлення клієнтові чи підкорення Кіліманджаро.

Тоні Шею вдалося створити величезне товариство однодумців, справжніх друзів і фанатів своєї справи, людей, які, «доставляючи щастя» іншим, роблять щасливими і себе.

Dostępność: brak towaru

Cena:

52,00 zł

«Жіночі справи. Про гармонію гормонів, секс і контрацепцію» НАТАЛЯ СІЛІНА

«Жіночі справи. Про гармонію гормонів, секс і контрацепцію» НАТАЛЯ СІЛІНА
«Жіночі справи. Про гармонію гормонів, секс і контрацепцію» НАТАЛЯ СІЛІНА

Про авторку

Наталя Сiлiна — кандидатка медичних наук, лікарка вищої категорії, засновниця й головна лікарка медичного центру «Lior», засновниця освітнього проєкту «Dr.Silina. Школа жіночого здоров’я», членкиня міжнародного товариства гінекологів-ендокринологів і Європейського товариства репродуктологів та ембріологів, експертка із сексуальної освіти UNFPA та UNICEF.

Про книжку

Міфи й упередження, хибна самодіагностика й надумані комплекси — ваші спільні з лікарем вороги. Час поговорити про нашу фізіологію відверто і професійно: про симфонію жіночих гормонів у періоди статевого дозрівання чи менопаузи; про застарілі та новітні засоби контрацепції; про вагітність, так, навіть із аномаліями матки!.. Це видання не замінить гінекологічного огляду й консультації фахівця — воно покликане навчити жінок піклуватися про своє здоров’я. Забудьте, як давню давнину, часи, коли ви панікували, залишившись наодинці із запитаннями, чи в змозі зачати й виносити дитину, чи дійсно клімакс — це страшно, чому секс більше не задовольняє і до чого тут синдром «сухої вагіни». Щаслива жінка здорова й обізнана. І кожен розділ наближатиме вас до цього стану. 

Dostępność: brak towaru

Cena:

56,00 zł

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl